5 razy film „bumerang”

Są takie produkcje do których wracamy co jakiś czas, które krążą w naszej głowie długo po obejrzeniu i nie możemy o nich zapomnieć. Filmy, które podczas seansu wywołały w nas mnóstwo emocji oraz niedopowiedzeń. Poniżej zestawienie 5 „bumerangów”, które wracają do nas z impetem sprawiając, że za każdym razem mamy ochotę obejrzeć je ponownie. Enjoy.

1. Adwokat Diabła

Arcydzieło. Tak możemy opisać tę zjawiskową produkcję, w której znajdziemy wszystko co niezbędne do dobrego filmu: genialną grę aktorską (Al Pacino, Keanu Reeves, Charlize Theron), niesamowicie wciągającą fabułę, dreszczyk emocji, subtelne wplecenie fikcji do rzeczywistości oraz niezwykle ciekawe przedstawienie odwiecznej walki dobra ze złem.  

„Adwokat Diabła” to historia młodego Kevina, którego życie jest przysłowiowo „usłane różami”: posiada piękną żonę, odnosi same sukcesy zawodowe, prowadzi satysfakcjonujące życie. Niebo na ziemi. Jednak propozycja intratnej pracy w Nowym Jorku sprawia, że zaczyna igrać z samym diabłem… Więcej szczegółów nie zdradzę, pozycja obowiązkowa u każdego kinomana.

źródło: filmweb.pl

źródło: filmweb.pl

2. Nieodwracalne

Przygnębiający, wstrząsający, szokujący. „Nieodwracalne” to produkcja, której nie zapomnę do końca życia. Historia zwykłej dziewczyny, która wracając z imprezy po kłótni z chłopakiem postanowiła skrócić sobie drogę przechodząc niebezpiecznym tunelem podziemnym. Wybranie tej ścieżki całkowicie zmieniło jej dotychczasowe życie.

Ostrzegam – film niezwykle brutalny i ciężki w odbiorze. Czy go polecam? Tym mniej wrażliwym na pewno nie. Czy obejrzałabym go jeszcze raz? Tak, mimo wszystko wyciągnęłam z niego lekcję i skłonił mnie do przemyśleń. Bo przecież w życiu nic nie jest odwracalne, prawda?

źródło: filmweb.pl

źródło: filmweb.pl

3. Thelma i Louise

Ten film ma w sobie to coś! Żeby nie skłamać – oglądałam go z dobre 6 razy. Jest to historia dwójki różnych od siebie przyjaciółek wyruszających w podróż pełną przygód. Niestety z biegiem rozwoju akcji początkowa radość i szczęście zmieniają się w dramat i ucieczkę, która przyjmie zupełnie nieoczekiwany obrót. „Thelma i Louise” to film przepełniony potrzebą wolności, niefortunnym zdarzeniem oraz pięknymi krajobrazami.

źródło: filmweb.pl

źródło: filmweb.pl

4. Joe Black

Kolejny świetny film z bardzo dobrą obsadą (Anthony Hopkins, Brad Pitt) oraz wątkiem fikcyjnym. Historia niezwykle ciekawa zawierająca dżentelmeńską umowę pomiędzy umierającym bogaczem a niewinnym, młodym chłopakiem, który wcale nie jest tym na kogo wygląda. Obraz ten ukazuje przede wszystkim dwie walki: z tym co nieuchronne – ze śmiercią, a także z wielkim uczuciem jakim jest miłość. Polecamy każdemu.

źródło: filmweb.pl

źródło: filmweb.pl

5. Oczy szeroko zamknięte

Erotyzm i fascynacja. W tych dwóch słowach opisałabym ten jakże intrygujący i dziwny film. Alice (Nicole Kidman) i William (Tom Cruise) są standardowym małżeństwem – do czasu, aż kobieta wyjawi swoją niewierność. Ten mały krok otworzy drzwi do świata obsesji seksualnych, erotycznych rytuałów i niespełnionych fantazji. Stanley Kubrick dał nam niezwykle intrygującą ucztę dla oczu i zmysłów. Pomimo tego, że film oglądałam wieki temu – nadal mam go w pamięci.

źródło:filmweb.pl

źródło:filmweb.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *